BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

Apie tvarumo poveikio vertinimus (TPV)

TPV analizuoja Europos Sąjungos (ES) suderamų prekybos susitarimų poveikį ekonomikai, socialinėms sistemoms, žmogaus teisėms bei aplinkai. Tvarumo poveikio vertinimai yra pagrįsti išsamia pokyčių, kurie dėl prekybos susitarimų gali kilti ES viduje, šalyje partnerėje ar besivystančiose šalyse, analize. Taip pat svarbu, kad jie būtų plačiai aptariami su suinteresuotosiomis šalimis ES bei šalies partnerės viduje. TPV atlieka nepriklausomi išorės konsultantai, kurių paslaugas užsako Europos Komisija. TPV išvados ir rekomendacijos yra įtraukiamos į derybas, tai padeda derybininkams priimti optimalius taisyklių pasirinkimo sprendimus.

Apie ES ir Australijos s laisvosios prekybos susitarimą

Australijos yra viena greičiausiai augančių išsivysčiusių ekonominių erdvių. Dėl šios priežasties pastaraisiais metais dvišalė prekyba (prekėmis ir paslaugomis) tarp ES ir Australijos nuolat augo ir 2017 m. pasiekė 75 mlrd. eurų. Atsižvelgdamos į tai ES ir Australijos sutarė imtis laisvosios prekybos susitarimo (LPS). 2018 m. gegužės 22 d. Europos Sąjungos Taryba davė leidimą pradėti derybas, kurios prasidėjo 2018 m. birželio mėn. ir vyksta šiuo metu.

Apie ES ir Australijos tvarumo poveikio vertinimą

ES ir Australijos laisvosios prekybos susitarimui reikalingą tvarumo poveikio vertinimą vykdo Vokietijoje įsikūrusi ekonominių tyrimų ir konsultavimo įmonė „BKP Economic Advisors“, bendradarbiaudama su „Trade Impact BV“, „Global Sustainable Solutions“, „Trinomics“ ir Monash University. Veikla pradėta 2019 m. sausio mėn. ir tęsis 10 mėnesių. Grupė parengs dvi pagrindines ataskaitas. Jos bus paskelbtos šioje svetainėje 2019 m. vasario arba kovo mėn. (pradinė ataskaita) ir 2019 m. rugsėjo mėn. (galutinė ataskaita), prieš parengiant galutinę ataskaitą ji bus aptariama su suinteresuotosiomis šalims.

Study Timeline

January 2019

Kick-off

The kick-off meeting with the Commission was held on 16 January 2019 and launched the inception phase, during which the methodology will be finalised.
March 2019

Inception report

The draft inception report has been published, and comments from stakeholders are now invited, before finalisation.
April 2019

Progress meeting

A progress meeting with civil society is planned for 04 April 2019 to discuss provisional findings of the research.
November 2019

Draft final report

The report will be published on this website and then be discussed with stakeholders.
March 2020